powered by
Bumpin
Aktualności
WKB Spanish Open PDF  Array Drukuj Array

2 lutego w Barcelonie (Hiszpania), z udziałem ponad 200 zawodników z 5 państw reprezentujących organizacje WKB, IFK, Oyama Karate odbył się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii. Zawodniczki Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate z sekcji w Nowej Sarzynie zdobyły 3 złote medale. Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite w kategorii juniorki 14-15 lat – 50kg oraz zdobyła złoto w konkurencji kata. Aleksandra Koszałka wywalczyła złoty medal w kumite w kategorii juniorki 12-13 lat – 40kg.
Więcej…

Turniej w Stolicy Wikliny PDF  Array Drukuj Array

26 stycznia 2019 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza „Polskiej Stolicy Wikliny”. W imprezie, której byliśmy organizatorem udział wzięło ponad 200 zawodników z organizacji WKB, IKO Matsushima, WKO, Kyokushin-kan, IFK i Oyama z 24 klubów karate z Łotwy i Polski. Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji karate pełno kontaktowego i został przeprowadzony we wszystkich kategoriach KUMITE wg pełnych tzw. „JAPOŃSKICH” przepisów kyokushin.
Więcej…

Zimowe Seminarium WKB PDF  Array Drukuj Array

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku u podnóża Tatr w miejscowości Murzasichle odbyło się III Zimowe Seminarium World Kyokushin Budokai Poland. Były to trzy bardzo pracowite dni dla uczestników obozu. Zgrupowanie miało na celi z jednej strony przygotowanie do egzaminu na stopnie kyu i dan z drugiej strony przeprowadzenie kompleksowego szkolenia dla sędziów z przepisów WKB. Treningi przygotowujące do egzaminu prowadziła sensei Agnieszka Winek. Seminarium sędziowskie przygotował i prowadził sensei Tomasz Mendoń. Seminarium sędziowskie obejmowało zarówno wiedzę teoretyczne jak i zajęcia praktyczne, wszystko poparte prezentacją multimedialną. Podsumowaniem obu modułów były egzaminy. Wielogodzinny i ciężki egzamin na stopnie kyu i dan zdali wszyscy przystępujący.