Strona Główna / Strona Główna / Akademickie Mistrzostwa Polski

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Akademickie Mistrzostwa Polski PDF  Array Drukuj Array

12 maja 2018 roku w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 102 zawodników z 36 uczelni z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając złoty i srebrny medal tych mistrzostw. Julia Żak, reprezentująca Uniwersytet Jagielloński wywalczyła złoto w kategorii -60 kg. Julia w pięknym stylu wygrała dwie walki przed czasem przez ipon techniką mawashi geri jodan. Warto w tym miejscu dodać, że jest to już trzeci złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Julię w odstępie 6 miesięcy. Na swoim koncie ma zdobyty złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017r. oraz Mistrzostwo Polski seniorek wywalczone 21 kwietnia 2018 w Limanowej. Druga nasza zawodniczka Izabela Dec po wygranych dwóch pojedynkach przez wazari uplasowała się na 2 miejscu. Decyzją trenera sensei Dariusza Burdy ze względu na kontuzję nabytą w eliminacjach Iza odpuściła walkę finałową. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy WKB, które odbędą się 19-20 mają w Łańcucie - czyli już w ten weekend.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo, zaś organizatorem mistrzostw Klub Kyokushin UJ we wspólpracy z PZK i MDK Dom Harcerza, a bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

 

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook