Strona Główna / Strona Główna / Mistrzostwa Europy WKB

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Mistrzostwa Europy WKB PDF  Array Drukuj Array

Sukces zawodniczek LKKK w Mistrzostwach Europy.

W dniach 19-20 maja 2018 r. w Łańcucie zostały zorganizowane II Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji WKB. Do turnieju zgłosiło się 565 karateka z 18 krajów: Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Izraelu, Kazachstanu, Łotwy, Rumunii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainy, Polski i gościnnie z Chile. W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie można było zobaczyć wielu światowej klasy zawodników mistrzów świata, Europy, Ameryki, Azji, Rosji z różnych organizacji Karate Kyokushin. Na turnieju obecni byli prezydent światowej organizacji World Karate Budokai Hiszpan Kancho Pedro Roiz, Shihan Daniel Sanchez, Sergiei Vsevolodov z Ukrainy i Alejandro Valdivia z Chile. Podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy wysłuchano Mazurka Dąbrowskiego - hymn Rzeczypospolitej Polskiej , przywitano wszystkich zgromadzonych oraz wyróżniono członków międzynarodowego komitetu WKB. Zebrane na hali osoby miały okazję zobaczyć pokaz karate przygotowany przez ekipę z Rumunii oraz układ taneczny zespołu Gracja z Łańcuta. Mistrzostwa Europy WKB rozpoczęła konkurencja kata juniorów poniżej 16 roku życia. Walki juniorów odbywały się na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nie było ograniczenia siły kopnięć i uderzeń , a służby medyczne odnotowały tylko drobne urazy, które w sporcie kontaktowym sa normalnością. Pierwszego dnia specjalne wyróżnienie „Young Lion” („Młody Lew”) otrzymał Maxim Sapianyi z Ukrainy (I m. kumite, I m. kata).

W niedzielę odbyły się starty juniorów 16-17 lat, seniorów oraz kategorii oldboy. Wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani do Mistrzostw Europy. Walki finałowe rozgrywane na głównej macie wzbudziły wiele emocji wśród gości turnieju. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć bardzo dużo ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych mistrzów świata i Europy.

Nagrody specjalne w drugim dniu otrzymali:

„Best Fighter” (najlepszy zawodnik turnieju) – Eneko Delgado Deacosta (Hiszpania),

„Best Spirit” (nagroda za „ducha walki”) – Maryna Skamarokowa (Ukraina),

„Young Lion” („Młody Lew”) – Maksym Sapianyi (Ukraina),

„Young Lioness” („Młoda Lwica”) – Natalia Kondeusz (Polska),

Puchar od wicestarosty niżańskiego Adama Macha – Julia Żak (Polska),

Puchar Posła na Sejm RP obecnej kadencji Kazimierza Edwarda Gołojucha otrzymała Maria Taras (Polska).

Puchar Posła na Sejm RP obecnej kadencji Jerzego Paula otrzymała Natalia Kondeusz (Polska).

Wyniki zawodników Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate:

Natalia Kondeusz – złoty medal w kumite juniorek -60 kg i srebrny w kata,

Julia Żak – srebrny medal w kumite seniorek -60 kg,

Emilia Paszek – srebrny medal w kumite juniorek 12-13 lat -45 kg,

Anna Szczuka – brązowy medal w kumite juniorek 16-17 lat -60 kg i brąz w kata,

Oliwia Wojtas – brązowy medal w kumite juniorek 14-15 lat -50 kg i srebrny w kata,

Oprócz wymienionych medalistów z naszego klubu swój start w Mistrzostwach Europy również zaliczyli Mateusz Ner, Dominik Ner, Mikołaj Sroka, Julia Sajdłowska, Weronika Reichert i Aleksandra Koszałka.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy również do tych, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu naszego turnieju t.j.: współorganizatorom (Urząd Miejski w Łańcucie, MOSiR Łańcut, MDK w Łańcucie, MDK w Nowej Sarzynie), działaczom, sędziom, obsłudze medycznej, sympatykom i licznej publiczności.

Organizatorem Mistrzostw Europy był sensei Dariusz Burda i Leżajski klub Kyokushin Karate. Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl i Burmistrz Miasta Łańcuta Pan Stanisław Gwizdak, Posłowie na Sejm RP obecnej kadencji Jerzy Paul i Kazimierz Edward Gołojuch.

 

Wyniki/Results

Wyniki/Results

 

 

Ceremonia otwarcia ME

Kata

Kumite 1

Kumite 2

Dekoracje

 

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook