Strona Główna / Strona Główna / Mamy mistrzów Europy

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Mamy mistrzów Europy PDF  Array Drukuj Array

W dniach 14-15 października br. w Rzeszowie odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. Do Hali Widowiskowo - Sportowej Powiatu Rzeszowskiego przy ulicy Miłocińskiej 42 zjechało kilkadziesiąt drużyn niemalże z całej Europy. Była to pierwsza tej rangi impreza World Kyokushin Budokai w Polsce. Zawody rozegrane były w 44 kategoriach wagowych, a do udziału w nich zgłosiło się aż 425 zawodników z Algierii, Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Iranu, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Nepalu, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji, Azerbejdżanu i oczywiście z Polski. Były to ekipy i zawodnicy ze światowych organizacji kyokushin takich jak: IFK, IKO Matsui, WKO, Kyokushinkan, KWF, Oyama Karate i WKB.

 

 

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków. Walki odbywały się według japońskich przepisów karate kyokushin, nie było ograniczenia siły kopnięć i uderzeń - co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży. Zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając zarówno w kata jak i w kumie dwa złote, pięć srebrnych i cztery brązowe medale.

Medale naszych zawodników w kumite:
Zielińska Magdalena - złoto
Oliwia Wojtas - złoto
Kondeusz Natalia - srebro
Siwiec Patryk - srebro
Ner Mateusz - srebro
Kacper Potaczała - srebro
Żak Julia - brąz
Szczuka Anna - brąz
Mendyk Agnieszka - brąz

Medale naszych zawodniczek w kata :
Wojtas Oliwia - srebro
Kondeusz Natalia - brąz

Pragniemy dodać, że Mistrzostwa Europy zostały objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa i Starosty Rzeszowskiego. Zaś patronat medialny objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, Nowiny24, oraz portale Karate Kontaktowe.pl i KyokushinKarate.com.ua. Transmisje na żywo zapewniła TV Rzeszów. Organizatorem mistrzostw była federacja World Kyokushin Budokai Poland i Leżajski Klub Kyokushin Karate. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy również do tych wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu naszego turnieju t.j.: współorganizatorom (Klub Sportowy Prestige Rzeszów, Powiat Rzeszowski, AZS Rzeszów), działaczom, sędziom, obsłudze medycznej, sympatykom i licznej publiczności. OSU!

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook