Strona Główna / O Klubie / Historia Klubu

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Historia PDF  Array Drukuj Array

Decyzją Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie z dnia 14.10.1992r. wpisano do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej Leżajski Klub Kyokushin Karate. To była formalna decyzja, ale kilku miłośników karate podjęło prace przygotowawcze ponad rok wcześniej.

Początek działalności klubu to jednocześnie początek roku szkolnego 1992/93. Nie był łatwy. W tym czasie nastąpiły pierwsze kontakty z instruktorami, z innymi klubami. Nasi członkowie nie mieli jeszcze doświadczenia , brakowało im obycia na matach, toteż stawaliśmy się poletkiem doświadczalnym dla innych klubów. Szeregi adeptów sztuki walki topniały, pojawiało się zagrożenie ze strony „agresywnego elementu”. Należało dokonać zmian. Na jednym z kolejnych posiedzeń członków zarządu klubu podjęliśmy decyzję, że trzeba skoncentrować się na wytrwałej pracy pod okiem dobrych instruktorów. Należy postawić na rozwój ducha samuraja-wojownika, uczyć medytacji i walki z samym sobą, propagować karate jako styl życia.

Najbardziej zaawansowani zawodnicy szkolili się na własny koszt, zdobywali kolejne stopnie i uprawnienia instruktorskie, trenowali z najlepszymi zawodnikami-członkami kadry narodowej. Efekty przyszły rychło pierwsze eliminacje, pierwsze mistrzostwa okręgu, pierwsze mistrzostwa Polski, zaproszenie na Międzynarodowy Turniej w Katowicach. Tam nasz instruktor, a jednocześnie prezes ds. szkoleniowych Dariusz Burda z rąk twórcy stylu Karate Kyokushin sosai Masutatsu Oyamy otrzymał wyróżnienie.

W kolejnych latach zabiegaliśmy o sponsorów, pozyskiwali nowych instruktorów, powoływali nowe sekcje:

 • w Nowej Sarzynie
 • w Wierzawicach
 • w Żołyni

Należy nadmienić, że klub zawdzięcza swe istnienie następującym osobom członkom komitetu założycielskiego : Dariusz Burda, Andrzej Szczepański, Robert Skwara, Władysław Albrycht, który był jednocześnie pierwszym prezesem klubu.

W całej swej historii LKKK największą wagę przykłada do zasad : uczciwości, pokory, wstrzemięźliwości, dążenia do mądrości i dyscypliny, uczy zawodników i ćwiczących grzeczności, poszanowania starszych, powstrzymywania się od gwałtowności.

Celem naszej działalności jest:

 • propagowanie zdrowego stylu życia negującego używanie narkotyków i picie alkoholu
 • rozwój fizyczny i psychiczny naszych dzieci i młodzieży
 • rywalizacja sportowa w ramach określonych struktur
 • nauka samoobrony i zasad zachowania się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia
 • zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży

Zapewniamy:

 • specjalistyczne szkolenie
 • instruktorów z wieloletnim doświadczeniem
 • szybkie rezultaty treningów
 • poprawę sprawności fizycznej
 • pełne bezpieczeństwo ćwiczących
 • dobrą zabawę połączoną nauką
 • możliwość startu w turniejach i zawodach sportowych w kraju i zagranicą
 • udział w obozach szkoleniowych zimowych i letnich

Sport i Samoobrona:

Nową formą współzawodnictwa proponowaną przez Leżajski Klub Kyokushin Karate zdobywający coraz większą popularność wśród młodzieży jest samoobrona. Szkolenie w tym systemie prowadzone jest przez utytułowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Formuła ta umożliwi młodzieży rywalizację sportową na turniejach w kraju i zagranicą oraz naukę elementów samoobrony w sytuacja realnego zagrożenia. Nasz Klub daje możliwość wspaniałego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Promując tego rodzaju zajęcia propagujemy wśród młodego pokolenia zdrowy styl życia negujący palnie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków. Młodzież ma możliwość wyładowania napięć i agresji w kontrolowany sposób we współzawodnictwie z koleżankami i kolegami. Klub gwarantuje pełne bezpieczeństwo ćwiczącej młodzieży wykorzystując specjalistyczny sprzęt sportowy oraz stosując nowoczesne metody treningowe.

Rekreacja:

Treningi Kyokushin Karate mogą być również znakomitym sposobem na rekreację, bardzo pożyteczną forma spędzania wolnego czasu. Siedzący tryb życia wymusza potrzebę zadbania o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki ruchu, który pomoże zachować dobrą formę. Trening daje nam możliwość aktywnego wypoczynku, który poprawi zdrowie oraz kondycję fizyczną i psychiczną. Większe dotlenienie organizmu ma wpływ na osiąganie lepszych wyników w nauce. Można odnaleźć tu swoją pasję.

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook