Strona Główna / Strona Główna / Mamy mistrzów Europy

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Mamy mistrzów Europy PDF  Array Drukuj Array

W dn. 14-15 października br. odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. Do Hali Widowiskowo - Sportowej Powiatu Rzeszowskiego przy ulicy Miłocińskiej 42 zjechało kilkadziesiąt drużyn z całego świata. Była to pierwsza tej rangi impreza World Kyokushin Budokai w Polsce. Zawody rozegrane były w 44 kategoriach wagowych, a udział w nich wzięło aż 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji, Azerbejdżanu, Algierii, Nepalu, Iranu i oczywiście z Polski.

Nasi zawodnicy zajęli liczne miejsca zarówno w kata, jak i kumie.

W kategorii KUMITE na podium stanęli

Zielińska Magdalena - złoto

Oliwia Wojtas - złoto

Kondeusz Natalia - srebro

Siwiec Patryk - srebro

Ner Mateusz - srebro

Kacper Potaczała - srebro

Żak Julia - brąz

Szczuka Anna - brąz

Mendyk Agnieszka - brąz

W kategorii KATA:

Wojtas Oliwia - srebro

Kondeusz Natalia - brąz

Pragniemy dodać, że Mistrzostwa Europy zostały objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa i Starosty Rzeszowskiego. Zaś patronat medialny objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, Nowiny24, oraz portale Karate Kontaktowe.pl i KyokushinKarate.com.ua. Transmisje na żywo zapewniła TV Rzeszów.

Organizatorem mistrzostw była federacja World Kyokushin Budokai Poland i Leżajski Klub Kyokushin Karate. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy również do tych wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu naszego turnieju t.j.: współorganizatorom (Klub Sportowy Prestige Rzeszów, Powiat Rzeszowski, AZS Rzeszów), działaczom, sędziom, obsłudze medycznej, sympatykom i licznej publiczności. OSU!

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook