Strona Główna / Strona Główna / Puchar Europy Barcelona 2017

powered by
Bumpin
Puchar Europy Barcelona 2017 PDF  Array Drukuj Array

Dwa razy złoto raz srebro!

W dniach 7-8 kwietnia 2017r. w Barcelonie, z udziałem ponad 300 zawodników z 21 państw reprezentujących organizacje WKO, WKB, IKO, IFK, Kan, Rangokai i IKO Matsushima. odbył się Puchar Europy World Kyokushin Budokai. Ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła w kumite dwa złote i jeden srebrny medal. Anna Szczuka wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 16-17 lat  -55 kg, Mateusz Ner zdobył złoto w kategorii junior 12-13 lat  -45 kg, a Oliwia Wojtas ukończyła rywalizacje na drugim miejscu podium zdobywając srebrny medal w kategorii juniorki 12-13 lat  -40 kg. Tym razem poza strefą medalową znalazły się zawodniczki naszego klubu Izabela Dec i Natalia Kondeusz.
Był to bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata organizacji IFK, które odbędą się w dniach 27-28 maja w Sibiu (Rumunia) oraz Mistrzostwami Europy WKB w Rzeszowie, których będziemy organizatorem. Kierownikiem ekipy i sekundantem był sensei Dariusz Burda. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych występów i życzymy dalszych sukcesów. Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Komunalnej Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Nowej Sarzynie za co serdecznie dziękujemy.