Strona Główna / Strona Główna / Przekrój Klubu w 2015 roku

BumpIn Social Bar

powered by
Bumpin
Przekrój Klubu w 2015 roku PDF  Array Drukuj Array

2015 rok był pod względem sportowym  zdecydowanie najlepszym  sezonem   w ponad  dwudziestoletniej historii działalności Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Przez cały rok reprezentanci naszego klubu prezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając medale i tytuły na najważniejszych turniejach karate w Polsce i Europie. Zawodnicy Klubu uczestniczyli w zawodach rangi Mistrzostwa Województwa, Makroregionu, Polski, Europy oraz w Pucharze Polski, Europy i turniejach krajowych jak  i  międzynarodowych.

 

 

 

W zawodach karate organizowanych przez Polski Związek Karate, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate, członków Polskiego Związku Karate  i federacji międzynarodowych zdobyliśmy:

234 medale w tym: 86 złotych, 70 srebrnych i 78 brązowych.

Do najważniejszych osiągnięć indywidualnych w 2015r. należy zaliczyć zdobycie:

10 medali na Mistrzostwach Polski

5 medali w Pucharze Polski

3 medale w Pucharze Europy

2 medale w Mistrzostwach Mołdawii

Do najważniejszych osiągnięć drużynowych w 2015r. należy zaliczyć zdobycie:

2 miejsca na Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin w Jedliczu

1 miejsca w XVII Mistrzostwach Podkarpacia w Przeworsku

2 miejsca na II Pucharze Podkarpacia Karate Kyokushin  w Krośnie

2 miejsca w XVII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

3 miejsca w XXVI Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  w Radzyminie

3 miejsca na Pucharze Polski Karate Kyokushin w Gdańsku

Zawodnicy klubu w 2015 roku wywalczyli 44 klasy sportowe uzyskane na:

Mistrzostwach Makroregionu Południowego,

Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,

IX Mistrzostwach Europy Juniorów ,

XVII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

XXVI Mistrzostwach Polski Młodzieżowców,

Pucharze Europy,

XII Pucharze Polski Juniorów i Młodzików,

Zdobyliśmy 21 punktów we współzawodnictwie sportowym - Polskiej Federacji Sportów Młodzieżowych.

W 2015r. klub zorganizował:

VI Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Polskiej „Stolicy Wikliny”  – Rudnik nad Sanem, 21.02.2015

III Międzynarodowy Turnieju Karate „IKO TATARIA CUP”  – Nowa Sarzyna, 13.06.2015

X Letni Obóz Karate Kyokushin - od 1 do 7 sierpnia w Okunince nad Jeziorem Białym

V Międzynarodowy Turniej Karate „Polish Open IKO Galizia Cup” – Leżajsk, 26.09.2015

Zawodnicy, trenerzy, instruktorzy i działacze klubu za swoją pracę i osiągnięcia w 2015roku otrzymali:

Nagrodę Województwa Podkarpackiego w dziedzinie sportu  2015r. za pracę szkoleniową oraz osiągniecia podopiecznych we współzawodnictwie sportowym w 2014 roku,

Trzy stypendia sportowe od Marszałka Województwa Podkarpackiego dla zawodników za wysokie wyniki osiągnięte we współzawodnictwie sportowym,

• Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna -"Kwiat Azalii 2015" w kategorii działacz i zawodnik,

Nagrodę Powiatu Leżajskiego dla zawodników za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie sportowym – krajowym i międzynarodowym,

Podsumowując klub w minionym roku zdobył 234 medale. Zawodnicy naszego klubu stanęli na podium Pucharu Europy i przyczynili się do pokaźnego dorobku medalowego naszego kraju w Pucharze Europy w Katowicach. Klub stale się rozwija, trenujemy nie tylko w Leżajsku ale Nowej Sarzynie, Rudniku nad Sanem, Sarzynie, Łętowni i Jeżowym. Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateka z grup dziecięcych, którzy pod okiem sensei Piotra Jeziorowskiego, Adama Tokarza i Artura Wziątki nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach karate. To samo dotyczy młodzików i juniorów, którzy ciężko pracując na treningach grupy zawodniczej zdobywająć medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie kyokushin.  Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów, sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, za co serdecznie Wam dziękujemy. Dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje cele statutowe, organizować obozy i turnieje karate, uczestniczyć w imprezach karate w Polsce, Europie i walczyć o najwyższe miejsca.

Z tego miejsca w imieniu całego Zarządu oraz zawodników chcemy w szczególności podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za nieocenioną pomoc, dzięki, której możemy sławić nasz Powiat Leżajski nie tylko w Polsce, ale i na matach Europy i Świata!

 

 

 

Dziękujemy za pomoc
w popularyzacji
KARATE KYOKUSHIN
Find us on Facebook